Autoškola ChvátalAutoškola Chvátal - Kadaň - Chomutov - výuka skupin A, B, C, T, E, D, - profesní školení řidičů

Autoškola CHVÁTAL provádí výcvik na SKUPINY


ČASTÉ DOTAZY

Co je obsahem kurzu aneb co za své peníze získám?

Kurz podle individuálního studijního plánu pro skupinu B obsahuje dvě základní složky - teoretickou výuku a praktický výcvik. Teoretická výuka probíhá dle zákona v počtu minimálně 11 hodin. U individuálních kurzů se však nejedná o žádné suchopárné přednášky, ale spíše konzultace, přičemž velký důraz je kladen na samostudium žáků. Pro ty, kterým při studiu více vyhovuje osobní kontakt s učitelem než samostatná příprava, je možné počet konzultací zvýšit podle potřeby a zajistit individuální přístup učitele.

Během praktického výcviku absolvujete celkem 28 vyučovacích hodin jízd, 2 hodiny praktické údržby a 4 hodiny zdravotní přípravy. Začínáme na autocvičišti, popř. na autotrenažéru, kde získáte první zkušenosti za volantem a teprve po zvládnutí základních úkonů vyjíždíme do provozu. První trasy vedou za město nebo do míst s minimálním provozem a postupně přidáváme na obtížnosti tak, abyste při ukončení kurzu byli schopni samostatné, bezpečné jízdy. V případě potřeby je možné počet hodin jízd rozšířit.

Po ukončení kurzu budete absolvovat zkoušku z předpisů o provozu na pozemních komunikacích a zdravotnické přípravy, z ovládání a údržby vozidla a z praktické jízdy. Tyto zkoušky probíhají v učebnách naší autoškoly nejčastěji v Kadani, ale i v Klášterci nad Ohří či Chomutově.

Zkouška z údržby je ústní (nikoli praktická) a stačí prokázat základní znalost řešení problémů, s nimiž se může setkat každý běžný uživatel osobního automobilu. Seznam otázek je u nás ostatně k dispozici, takže z této zkoušky nemusí mít obavy ani sebevětší "technický antitalent".

Zkouška z praktické jízdy probíhá ve stejném vozidle jako výcvik a jezdí se po trasách, které důvěrně poznáte již při cvičných jízdách. V případě neúspěchu opakujete pouze zkoušku, z které jste neuspěli, a to v období 6 měsíců od první zkoušky. To umožňuje dostatek pokusů i pro "velké" trémisty. Řidičský průkaz Vám vystaví okresní úřad v místě Vašeho trvalého bydliště.

Jaké pomůcky potřebuji?

Nejdůležitějším pomocníkem je učebnice pro autoškoly a sešit na poznámky. Kvalitní, vyzkoušené a zejména aktualizované učebnice a cd jsou k dostání přímo v našich učebnách.

Kde začínají a končí jízdy?

Hodiny praktického výcviku zpravidla začínáme a ukončujeme v místě vyhovujícím potřebám žáků.

Jak budu hradit kurzovné?

Kurzovné (nebo 1. záloha v případě splátek) bývá uhrazeno zpravidla v hotovosti při podání přihlášky nebo na zahajovací hodině. Je však možné sjednat platbu bezhotovostním převodem nebo složenkami.

Jak je to s lékařskou prohlídkou?

Před zahájením kurzu je nutné navštívit praktického lékaře a mít potvrzený Posudek o zdravotní způsobilosti, který si můžete stáhnout zde .

Musím na trenažér?

Výcvik na trenažérech není povinný a podle našich zkušeností výcvik přímo v automobilu na cvičišti již od začátku představuje pro žáka mnohem větší přínos. V případě zájmu Vám naše autoškola výcvik na trenažéru umožní.

Jak dlouho kurz potrvá?

Zákon stanoví pouze maximální dobu trvání kurzu, a to 18 měsíců. V praxi je délka kurzu individuálně ovlivněna časovými možnostmi a schopnostmi žáků. Rozumné je počítat s délkou cca 8 až 12 týdnů.

Jaká je věková hranice pro vstup do autoškoly?

Žadatel o ŘP sk. B musí ke dni ukončení výcviku dosáhnout věku 18 let. Zahájit kurz lze již předtím a záleží tedy na tom, jak dlouho chcete autoškolu navštěvovat.

K čemu opravňuje řidičské oprávnění sk. "B"?

K řízení motorových vozidel o celkové hmotnosti do 3500 kg a nejvýše 8 místy k sezení vyjma místa řidiče, přívěsu do 750 kg, traktorů a pracovních strojů do 3500 kg. Neopravňuje již k řízení malých motocyklů.

Pokud jste se dozvěděli vše, co Vás o naší autoškole, kurzech či dopravní problematice zajímá, budeme rádi, když nám zavoláte nebo pošlete e-mail.

„Jsme tu pro Vás již více než 20 let

www.autoskola-chvatal.cz

602 791 791

Foxlea Design Foxlea Design & Autoškola Chvátal © 2009